Zielona Góra w zgodzie z kulturą

Zielona Góra ma różne opinie, jeżeli chodzi o kulturę. Jednak przeważnie jest znana z tego dobrego. Każdy chyba jednak pamięta nieprzyjemny incydent z 2009 roku, kiedy podczas koncertu Peji jeden z fanów został pobity przez publiczność, a namawiał do tego sam artysta ze sceny. Jednak nawet takie nieprzyjemne sytuacje powodują dobre skutki – dobre z punktu widzenia finansów miasta. Po tym zdarzeniu o mieście zrobiło się głośno – zyskała baza noclegowa i usługi turystyczne. Takich incydentów zdarza się bardzo mało, a ostatnio prawie w ogóle nie występują.

Noclegi Zielonej Góry są w zupełności przygotowane na duży nawał przyjezdnych. Tutaj nie ma okresu urlopowego cały rok. Najwięcej osób przyjeżdża na częste koncerty czy występy, wtedy miasto musi się rozprężyć, aby wszystkich pomieścić i zakwaterować.

Jednak Zielona Góra to nie tylko muzyka i występy polskich sław. Jednym z najważniejszych elementów tutejszej tradycji jest winobranie, które odbywa się wraz z początkiem września w samym centrum miasta. W te dni przyjeżdża do miasta mnóstwo osób. Ponadto miasto ma filharmonię, galerię sztuki i kilka muzeów. Jest również teatr im. Kruczkowskiego oraz amfiteatr imienia Anny German. Nie trzeba wspominać o kinach i klubach. Jednak to muzyka jest jednym z najważniejszych elementów tutejszej kultury, dlatego odbywa się tu dużo festiwali m.in. Festiwal Folkloru czy Festiwal Kultury Żydowskiej. Są również występy kabaretów i pokazy filmowe. Fenomenem jest organizacja koncertów muzycznych związanych tylko i wyłącznie z jednym gatunkiem, dlatego możemy udać się na koncert, gdzie występują tylko artyści jazzowi, rockowi czy hip hopowi. Prócz wydarzeń czysto rozrywkowych, organizowane są nieco bardziej wyrafinowane imprezy, takie jak np. pokazy i plenery malarskie. To w Zielonej Górze swój początek miał Związek Artystów Polskich. Tradycja i kultura są przeplatane, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Zielona Góra to miejsce przede wszystkim dla młodzieży szukającej rozrywki i młodzieżowego muzycznego klimatu, co nie oznacza, że starsze osoby nie mają tu czego szukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>