Wołkowyja – miejsce godne uwagi

Jeżeli termin Twojego urlopu zbliża się wielkimi krokami, a Ty wciąż nie wiesz, gdzie go spędzić, koniecznie przyjedź do niezwykłej wsi Wołkowyja, która swoimi urokami i krystalicznie czystym powietrzem zachęci cię do zwiedzania i odpoczynku. Jest świetnym miejscem dla osób, które pragną odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i zanieczyszczeń. To, co wyróżnia Wołkowyję to cisza i spokój, której możesz zaznać jedynie w tym rejonie. Cieszy się ona niezwykle rozwiniętym życiem kulturalnym, gdyż w bliskiej okolicy każdego roku organizowane są tutaj różne koncerty i imprezy kulturalne. Prezentują się tutaj muzycy i artyści różnych kultur, którzy wykonując swój repertuar, ukazują folklor różnych regionów. Prezentują się tutaj również artyści lokalni, wyrażający poprzez sztukę swoje zamiłowanie do Bieszczad i tutejszego klimatu.

Budynkiem, który zasługuje na uwagę w Wołkowyi jest kościół św. Maksymiliana Kolbe. Pełni on funkcję kościoła parafialnego. Obok świątyni znajduje się również wysoka wieża z dzwonnicą. Z jej szczytu roztacza się zapierający dech w piersi widok na taflę Jeziora Solińskiego [info – Wikipedia]. Przy dobrej przejrzystości powietrza zobaczyć możemy również boję z trzema wbitymi flagami, która umieszczona została na jeziorze przez mieszkańców wsi w dowód pamięci o istniejącym tu kiedyś kościele. Świątynia ta została rozebrana tuż po podjęciu decyzji i budowie zapory na Jeziorze Solińskim. Tym, co sprawia, że Wołkowyja jest miejscowością wyjątkową świadczy ilość turystów, którzy przybywają tutaj tłumnie, by na własnej skórze odczuć ten specyficzny bieszczadzki klimat. Czas płynie tutaj wolniej, nikt nigdzie się nie spieszy, a mieszkańcy są niezwykle otwarci i przyjaźni.

Na uwagę zasługują również noclegi. Wołkowyja jest miejscowością, która zadbała o to, by każdy turysta z łatwością znalazł miejsce dla siebie. Baza noclegowa (zestawienie ➤ meteor) jest niezwykle szeroka i wciąż się rozrasta, warto jednak zarezerwować swój pobyt tutaj wcześniej, by nie być rozczarowanym brakiem miejsc. Wołkowyja jest miejscem magicznym, do którego każdy, kto choć raz tutaj był, ciągle chce wracać. Nie zabraknie tutaj ciszy, spokoju i wytchnienia, którego tak mało mamy w codziennym życiu, przepełnionym pracą i obowiązkami. Warto przyjechać tutaj, by poczuć ten specyficzny klimat na własnej skórze i spędzić niesamowite chwilę z najbliższymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>