Średniowieczne atrakcje w Niedzicy

Niedzica to niezwykle popularna wieś wypoczynkowa, położona w województwie małopolskim. Urocze i tajemnicze Pieniny, malowniczy Zalew Czorsztyński oraz średniowieczna warownia- miejscowość ma niewątpliwie ciekawy klimat. Piękne krajobrazy oraz szeroka baza noclegowa to niezaprzeczalne walory Niedzicy. Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w tej uroczej miejscowości?

Średniowieczna warownia z pewnością budzi podziw. Zamek Dunajec został wybudowany na wapiennej skale w XIV wieku. Mieści się na prawym brzegu Zalewu Czorsztyńskiego. Opowieści o nim są niezwykle ciekawe, mimo wielu tragicznych i dramatycznych wydarzeń. Po przeciwległej stronie Dunajca znajdziemy ruiny zamku w Czorsztynie. Gotycka budowla z XIV wieku sąsiaduje z terenem Pienińskiego Parku Narodowego. Mury tego zamku kryją wiele ciekawych historii. Ze wzniesienia rozlega się piękny krajobraz. Do obu warowni możemy dostać się drogą wodną. Zalew Czorsztyński nie jest naturalnym zbiornikiem. Powstał jako zabezpieczenie przeciw powodziom oraz pożarom. Nie ulega wątpliwości, że zalew w połączeniu z górską przyrodą stanowi niezwykle malownicze miejsce. Urok tego miejsca oraz niezaprzeczalne walory estetyczne z pewnością przypadną nam do gusty. Rejs statkiem po tym pięknym jeziorze zapewni nam wiele pięknych widoków, a także przetransportuje nas do zabytkowych zamków.

Ciekawą atrakcją są zapora wodna oraz elektrownia. Po obiekcie oprowadzi nas doświadczony przewodnik. Zapora i malowidło 3D, które na niej znajdziemy budzi wiele kontrowersji. Z pewnością sami ocenimy, czy taki rodzaj sztuki nam odpowiada. Kościół św. Bartłomieja kryje w swoich murach nie jedną ciekawą historię. Piękna gotycka architektura jest niewątpliwym atutem tego miejsca. Wiele atrakcji turystycznych czeka na nas w bliskiej okolicy. Słynny spływ Dunajcem oraz wycieczka na Trzy Korony najlepiej pokażą nam piękno Pienin. Miły i spokojny pobyt nie jest możliwy bez odpowiedniego miejsca noclegowego. W Niedzicy funkcjonują liczne pensjonaty, pokoje gościnne, hotele. Typowe dla położonej w pobliżu gór klimatyczne pokoje znajdziemy w przystępnej cenie i dobrych warunkach (w wyszukiwarce pod „Niedzica noclegi”). Wakacje w tej cudownej okolicy z pewnością będą idealne, jeśli wybierzemy wygodne i przyjazne miejsce noclegowe. Możemy także skorzystać z niepowtarzalnej oferty Zamku Dunajec i spędzić noc w komnacie zamkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>