Rodzinne wakacje we Władysławowie

Wybierając się na wczasy z rodziną, zwłaszcza taką, w której skład wchodzą mniejsze lub większe dzieci, musimy zdawać sobie sprawę, że nie będą one zbyt chętne do zwiedzania muzeów czy poznawania zabytków kulturowych. Dzieci chcą się bawić i nie jest to ani niczym złym, ani niczym dziwnym. Dlatego też wybierając miejsce i formę naszych wakacji, weźmy pod uwagę to, aby wszyscy dobrze się bawili i aby każdy miał szansę wypocząć w taki sposób, jaki sprawi mu przyjemność.

Polskie wybrzeże jest doskonałym miejscem na rodzinne wakacje. Piękne piaszczyste plaże, romantyczne zachody słońca, nadmorskie smażalnie ryb i wiele innych cudownie naturalnych zjawisk, których tu doświadczymy, uczynią nasz wypoczynek wyjątkowym. Władysławowo jest miastem, które doskonale wkomponuje się w nasze potrzeby – potrzeby całej rodziny. Mamy tutaj szeroki na 23 kilometry pas piaszczystej plaży, mamy tutaj park krajobrazowy i rezerwat przyrody, są zabytki i są restauracje; są place zabaw i jarmarki.
Jeżeli chodzi o wakacyjne noclegi, Władysławowo dysponuje szeroką ofertą hoteli, pensjonatów i prywatnych kwater, wśród których każdy, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Mamy do wyboru drogie, luksusowe apartamenty z widokiem na morze, wyposażone we wszelkiego rodzaju wygody i udogodnienia oraz tańsze kwatery dla mniej wymagającego klienta, które często jednak posiadają niepowtarzalny nadmorski klimat.

Dla dzieci (a może i dla dorosłych) największą atrakcją z pewnością będzie usytuowane w centrum miasta, zaraz przy Domu Rybaka, wesołe miasteczko. Znajdziemy tu karuzele dla najmłodszych turystów oraz wszelkiego typu atrakcje dla osób starszych, posiadających, kolokwialnie mówiąc, zimną krew. Dla starszych i młodszych miłośników sportu, niewątpliwą atrakcją turystyczną będzie Aleja Gwiazd Sportu czy Centralny Ośrodek Sportu CETNIEWO, jak również paralotnie, windsurfing oraz wszelkiego rodzaju trasy rowerowe.
Podsumowując, Władysławowo jest nadmorskim miastem idealnym na rodzinne wakacje. Pomijając wszelkie, wyżej wymienione zalety tego miasta, trzeba wspomnieć o jego położeniu. Znajduje się ono bowiem w jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów wybrzeża – na terenie półwyspu helskiego.

3 przemyślenia nt. „Rodzinne wakacje we Władysławowie

  1. dla rodzin Władysławowo ma sporo atrakcji, ale noclegi tam to ryzyko – głośno, hałas, całą noc – radzę nocować gdzieś poza miastem

  2. Ja byłam tam na wakacjach i nie mogę narzekać na hałas. Trzeba szukać takiego miejsca, które jest po prostu oddalone od centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>