Ostrowo – uroki małej miejscowości

Ostrowo to malutka kaszubska wioska, położona na wybrzeżu nad Morzem Bałtyckim pomiędzy Jastrzębią Górą, a Karwią (informacje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karwia). Atrakcje to przede wszystkim najbliższa okolica, bo w samym miasteczku zbyt dużo nie znajdziemy, ale również i to jest walorem, dzięki temu możemy tam odpocząć, zaznać spokoju i ciszy. Niewątpliwie największą atrakcją nadmorskiego Ostrowa jest plaża. Niestety jest trochę oddalona od samego centrum wioski, dzieli ją około kilometr, ale droga jest przepiękna, sam spacer na plażę można uznać za znakomity wypoczynek, o ile nie nosimy ze sobą leżaków i całego ekwipunku. Ścieżka najpierw prowadzi przez nadmorskie łąki, które przecinają malutkie kanały melioracyjne, a potem przez las.

Kiedy dojdziemy już na plażę na pewno będziemy zadowoleni, czysta, rozległa i piaszczysta plaża zaoferuje nam przede wszystkim możliwość odpoczynku w spokoju, słuchając szumu fal. Nie znajdziemy tutaj typowych atrakcji, ale na pewno będziemy zachwyceni urokiem tej plaży i spokojem. Nie ma tu nigdy ogromnego tłoku, więc o każdej porze dnia powinniśmy bez problemu znaleźć miejsce dla siebie na piasku. Niewątpliwą atrakcją Ostrowa jest jej atmosfera. Jest to niewielkie miasteczko, nie spotkamy tutaj masy turystów, w porównaniu do innych nadmorskich miejscowości. Niezmieniony charakter wioski, spokój, nadmorskie łąki, hodowla drobiu w ogrodach – to jest właśnie Ostrowo.

Również układ urbanistyczny jest zupełnie inny niż w każdym nadmorskim mieście, wszystko jest poukładane, domy stoją w równych odległościach i są do siebie podobne, a w centrum miasta jest bardzo mało stoisk sezonowych. Jeśli nam jednak tego wszystkiego brakuje to warto wybrać się do Karwi oddalonej o zaledwie kilka minut drogi samochodem, tamto miasto tętni życiem w dzień i w nocy, mnóstwo stoisk i turystów, muzyka i wiele nadmorskich atrakcji. Jednak istnieją osoby, które chcą po prostu wypocząć i dlatego Ostrowo jest dla nich znakomitym wyborem. Baza noclegowa jest na pewno tania o średnim standardzie, sprawdzi się dla osób, które chcą oszczędzić trochę pieniędzy oraz dla tych, którzy chcą zaznać spokoju, a w dzień robić wypady do okolicznych miejscowości – Karwi oraz Jastrzębiej Góry. Sama miejscowość w sobie nie zapewni nam wielu atrakcji, ewentualnie jej okolice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>