Ośrodek narciarski w Tyliczu

Tylicz to niewielka miejscowość położona niedaleko Krynicy-Zdrój (https://pl.wikipedia.org/wiki/Krynica-Zdr%C3%B3j), tuż przy granicy państwowej ze Słowacją. Przepiękne krajobrazy złożone z niewielkich pagórków roztaczających się aż po horyzont sprawiają, że okolica ta jest przepiękna o każdej porze roku. Jednak największe stężenie turystów na metr kwadratowy można tu spotkać w zimie, kiedy pobliskie stoki pokryje biały puch, a stacja narciarska ruszy pełną parą.

Ośrodek narciarski w Tyliczu to jedno z najbardziej znanych miejsc tego typu, położonych na południe od Nowego Sącza. Doskonała komunikacja autobusowa sprawia, że można tu przyjechać zarówno na tygodniowy wypoczynek jak i na niedzielny wypad na narty z rodziną czy znajomymi. Na terenie miejscowości kursuje bezpłatny ski-bus, który bez żadnych opłat dowiezie chętnych turystów do samej stacji narciarskiej. Ponadto pomiędzy Krynicą-Zdrój a Tyliczem kursuje regularna komunikacja obsługiwana przez prywatnych przewoźników. Na terenie stacji narciarskiej wyznaczono ponad pięć kilometrów urozmaiconych tras narciarskich. Są one bardzo zróżnicowane jeżeli chodzi o długość i stopień trudności zależny głównie od kąta nachylenia stoku. W związku z tym z miejscowych atrakcji powinni być zadowoleni zarówno wytrawni narciarze, jak i osoby, które na dwóch deskach stawiają dopiero pierwsze kroki. Ta druga grupa narciarzy może skorzystać z oferty miejscowej szkółki narciarskiej. Wykwalifikowani instruktorzy, w niewielkich grupach bądź indywidualnie przekażą całą niezbędną wiedzę dotyczącą technik zjazdowych oraz zagadnień związanych z bezpieczeństwem zachowania się zarówno na wyciągu jak i na stoku narciarskim.

W pobliżu ośrodka narciarskiego działającego na terenie Tylicza znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu – dzięki czemu żaden turysta nie musi martwić się o skompletowanie niezbędnego asortymentu przed urlopem. Przebywając kilka dni w Tyliczu warto się targować o cenę wypożyczenia całego kompletu narciarskiego – można w ten sposób zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent jego wartości. Zarówno w samym mieście jak i w okolicznych wioskach funkcjonuje doskonale rozwinięta baza noclegowa (), na którą składają się obiekty o różnym standardzie, dzięki czemu nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie nocleg odpowiadający jego preferencjom. Szczegółowe oferty noclegowe można znaleźć w internecie pod hasłem “noclegi Tylicz”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>