Niechorze – na wakacje

Niechorze to nadmorska miejscowość o bogatej palecie atrakcji, jakie czekają na każdego wczasowicza planującego pobyt w tym miejscu. Oddalone zaledwie kilka kilometrów od tego uroczego miasteczka atrakcje sprawią, iż nikt nie będzie się tu nudził. Ze względu na bliskie położenie rozrywek w tym nadmorskim kurorcie, zarówno w jego centrum, jak i okolicach – wybrać się można na niezapomnianą wycieczkę, zwiedzając różne ciekawe miejsca, które na długo zostaną w pamięci. Ponadto wiele obiektów z noclegami w Niechorzu współpracuje z parkami rozrywki, z obiektami przeznaczonymi do zwiedzania i innych ośrodkami, w wyniku czego można otrzymać rabat lub zniżkę na bilet wstępu do danej atrakcji.

Niechorze to przede wszystkim przepiękna, długa i szeroka plaża, w pobliżu której można spotkać kolorowe kurorty rybackie. Dodatkowo znajdujące się tam trzy mola, stanowią punkty widokowe, z których podziwiać można zarówno wchód, jak i zachód słońca. Ponadto na klifowym brzegu położona jest latarnia morska, która mierzy aż 45 metrów wysokości. Budynek z 1866 roku jest udostępniony do zwiedzania dla turystów, a na jego szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się niesamowita panorama na morze, plażę i cały region. Latarnia jest punktem, który warto zobaczyć, jednak nie jest ona przeznaczona dla ludzi o słabej kondycji z racji tego, iż aby wejść na samą górę trzeba pokonać aż 210 schodów, a to już nie lada wyczyn. Oprócz przytulnego miasta, dostępu do Bałtyku i również do plaży, Niechorze charakteryzuje się popularnym Parkiem Miniatur Latarni Morskich, w którym to obejrzeć można wszystkie znajdujące się na polskim wybrzeżu latarnie w skali 1:10. Dodatkowo, osoby pracujące w parku opowiadają niezwykłe historie i ciekawostki związane z poszczególnymi budynkami, co czyni to miejsce niezwykłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>