Leniwe wakacje w Sarbinowie

Dla wielu osób korzyści wynikające z wyjazdu na wakacje wydają się być oczywiste. Niestety dla sporej grupy ludzi wakacje, to nic innego jak wydatek naruszający domowy budżet i możliwość siedzenia w domu lub wykonywania prac domowych typu remont. Jednakże urlop to nie tylko czas dodatkowych prac, ale także należytego odpoczynku.  Odpoczynek jest niezbędny dla wszystkich, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, czy intensywność nauki. Jeśli jest czas na pracę – powinien być czas na godziwy odpoczynek.

Odpoczynek większości kojarzy się z długim spaniem, leżakowaniem i ogólnym lenistwem. Idealne na tego typu wypoczynek są nadmorskie polskie miejscowości. Jedną z nich jest Sarbinowo. Piękna piaszczysta plaża w tej miejscowości zachęca w okresie letnim nie tylko do kąpieli morskich, ale także słonecznych. Przy plaży znajduje się wybudowany w 1910 roku chroniący przed osuwiskami mur, który obecnie spełnia także funkcje promenady. Jest on długi, a to pozwala na spacery wzdłuż morza lub korzystanie z usytuowanych na nim ławeczkach i obserwowanie fal. Jeśli jednak leniwe plażowanie staje się monotonne, turyści maja szansę na odwiedzenie ciekawych miejsc w samym Sarbinowie jak i okolicy. Atrakcją niewątpliwie jest ryglowa chata. Wybudowana w 1870 roku, a jej nazwa wzięła się od techniki w jakiej ją zbudowano. Tym samym jest to najstarszy dom rybacki w tej części Polski. Oprócz tego dla miłośników wysokości w niedaleko położonych Gąskach znajduje się latarnia morska pochodząca z XIX wieku. Mierzy ona wysokość 50 metrów, a żeby wyjść na jej szczyt należny pokonać 190 schodów.

Nie jest tajemnicą, że Morze Bałtyckie napawa ludzi ogromną energią, obdarowuje ich zdrowiem i urodą. Baza noclegowa Sarbinowa jest na każdą kieszeń, nawet dla mocno oszczędnych, a domatorzy dla efektu warunków domowych mogą skorzystać z kwater prywatnych. Po odpoczynku w tej miejscowości każdy nabierze niezbędnej energii do działania po powrocie do domu.

Jedno przemyślenie nt. „Leniwe wakacje w Sarbinowie

  1. Jak ktoś chce jechać nad morze to polecam nocleg w Sarbinowie, ceny są przystępne i można pobyć 2 tygodnie nie wydając fortuny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>