Sposób na morze – Mielno czy Unieście?

Wybierając się podczas wakacji nad polskie morze, warto zaopatrzyć się w większa ilość pieniędzy niż przewidujemy. Życie tam jest drogie, jedzenie, atrakcje, przyjemności – to wszystko kosztuje, ale sprawdźmy ile dokładnie.

Mielno – to jedno z najbardziej znanych miejscowości, odwiedzanych szczególnie przez osoby młode chcące wybawić się daleko od domu. Tutaj zdecydowanie króluje muzyka, organizowane są tu rożnego rodzaju imprezy na plaży, w centrum oraz wypromowały się tutaj najlepsze nadmorskie kluby. Jednym z nich jest Bajka. Tutaj nikt nie zobaczy pustego parkietu, ze względu na muzykę. Klimat i miejsce tego klubu codziennie w okresie wakacji imprezę rozkręcają znani Dj-e. Aby wziąć udział chociaż raz w tym wydarzeniu musimy zapłacić 30 złoty już na wstępie. Za drinki najmniej 20 zł, a za piwo 15 zł, a więc licząc czas jaki się tam spędzi, taka jedna noc kosztowałaby nas najmniej 200 zł. Za tą kwotę mamy np. nocleg w Unieściu z wyżywieniem, który oddalony jest od Milena zaledwie 2 kilometry.

Ludzie chcący spędzić niezapomniane wakacje a przy tym nie wydać zbyt dużo pieniędzy powinni wcześniej z rozsądkiem usiąść i wyszukać jak najlepszych ofert. Powinni oszczędzać tam gdzie się da, aby wydać więcej tam gdzie zamierzają. Na przykład ludzie młodzi, chcący bawić się powinni wybrać tańszy nocleg w mniej komfortowym ośrodku wypoczynkowym niż mieszkać w willi. Każda nadmorska miejscowość obok siebie ma przynajmniej jedną mniej popularną w której ceny są o 30 % niższe. Warto więc rozważyć pobyt z tej tańszej miejscowości a dzień spędzać w tej docelowej. Oprócz wydatków za noclegi i atrakcje dochodzą wydatki za żywność. Wiadomo, że lepiej je się śniadanie w restauracji z widokiem na morze, jednak opcja pikniku nad wybrzeżem przy wschodzie słońca jest równie atrakcyjna, a o wiele tańsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>