Intrygujące wycieczki po Wielkopolsce – Zaniemyśl

Po ostatnich wojażach znudziło nam się podróżowanie po dużych ośrodkach turystycznych. Smog w Krakowie, tłok w Warszawie i brzydka pogoda we Wrocławiu sprawiła, że zdecydowaliśmy się na zupełnie inny cel naszego podróżowania. Długo nie mogliśmy się zdecydować, jakie miejsce wybrać. Jednogłośnie jednak stwierdziliśmy, że musi to być stosunkowo bliskie miejsce naszego ukochanego Poznania, bo w gruncie rzeczy bardzo słabo znamy jego okolice. W końcu zdecydowaliśmy wybrać się w południowo-wschodnią część województwa wielkopolskiego i zawitaliśmy do Zaniemyśla.

Była to bardzo spontaniczna wyprawa. Nie mieliśmy zamówionych noclegów w Zaniemyślu. Nie wiedzieliśmy nawet na jak długo tam zostaniemy. Z pomocą przyszła nam strona www (Zaniemyśl noclegi) i udało się znaleźć bardzo przyjemne miejsce. Miejscowość ta nie zawiodła nas nawet w 1%, choć dobrze wiecie, że potrafimy być czepialscy. Co zwróciło naszą szczególną uwagę to cmentarz ewangelicki przy Parafii ewangelicko-augsburskiej. Pochówek znajduje się przy ulicy Śremskiej, na drodze prowadzącej do Śremu. Niestety, jej aktualny wygląd i stan pozostawia wiele do życzenia.  Nekropolia została zwrócona parafii w Poznaniu, jednakże widać, że nikomu nie zależy aby zarówno teren jak kaplicę doprowadzić do normalnej postaci. Szkoda, że taki stan rzeczy się utrzymuje, ponieważ budynki stojące tam oraz pozostałości nagrobków z XIX wieku mogłyby być pięknym reliktem czasu i ciekawą atrakcją turystyczną. Okolica tego miejsca jest bardzo intrygująca. Atmosfera, która tworzy się w tym miejscu skłania do rozmyślań i zarazem daje uczucie odprężenia i relaksu. Mamy nadzieję, że miejsce to w końcu znajdzie się w rękach odpowiednich osób, które będą potrafiły właściwie się nim zająć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>