Dom Księży Emerytów – Siedlce

Będąc w Siedlcach z pewnością warto zobaczyć niedawno wybudowany pomnik poświęcony Lechowi Kaczyńskiemu. Obiekt ten postawiono w 2014 roku. Jest on usytuowany w owej miejscowości u zbiegu ulic Wojskowej i Cmentarnej. Na uwagę zasługuje również Pomnik Tadeusza Kościuszki. Obelisk ten został odsłonięty w 1917 roku. Okazją do jego ukazania była przypadająca właśnie na ten rok setna rocznica śmierci tego Pana.

Ciekawym obiektem jest Dom Księży Emerytów. Mieści się on przy ulicy Kościuszki pod numerem 10. Powstał w XIX wieku. Warto także zobaczyć Dawny Dom Ludowy. Jest jednym z najciekawszych zabytków, zlokalizowanych w Siedlcach. Został wybudowany w latach 1902-1903. Projekt tego budynku wykonał architekt Tadeusz Czerwiński. Został wpisany do rejestru zabytków w roku 1998. Kolejnym obiektem, który warto obejrzeć jest kaplica p. w. Świętego Krzyża. Jest ona usytuowana przy ulicy Starowiejskiej 9. Wybudowana na podstawie ośmioboku, dach jej jest pokryty kopułą z ażurową latarnią.

Decydując się na zostanie kilka dni w miejscowości, warto skorzystać z oferty noclegowej miasta. Siedlce, oprócz niezliczonej liczbie rozrywek, posiadają komfortowe noclegi, które charakteryzują się wygodą i niedużą ceną. Możemy też poświęcić chwile na zapoznanie się z ofertą obiektu „Hotel Everest”. Jest usytuowany w miejscowości przy ulicy Stefana Żeromskiego. W ofercie znajduje się 56 miejsc noclegowych. Warto wiedzieć, iż w cenie pokoju zawarte jest śniadanie. Posiada on w swojej ofercie 8 apartamentów, pokój jednoosobowy, 9 pokoi dwuosobowych a także 3 pokoje trzyosobowe. Wszystkie oferowane przez obiekt pokoje wyposażone są w łazienkę, dostęp do telewizji satelitarnej oraz bezprzewodowego internetu, a także telefon. Obiekt może zorganizować dla swoich gości między innymi spływy kajakowe, naukę jazdy konnej, loty motolotnią oraz wycieczki rowerowe i pikniki.

Innym miejscem, gdzie można się zatrzymać jest Zajazd Podkowa. Obiekt ten jest położony przy ulicy Warszawskiej. W ofercie znajduje się 45 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje posiadają łazienki oraz telewizory. Zajazd oferuje możliwość zorganizowania przyjęć okolicznościowych oraz wesel. Na terenie, na którym wybudowano obiekt znajduje się również restauracja. Lokal ten oferuje swoim gościom bardzo bogate menu, kompleksową obsługę i wysoką jakość świadczonych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>