Co ciekawego zobaczymy w Mielnie?

Co ciekawego można zobaczyć w mieście, które ma tak małą liczbę mieszkańców? Czy licząca nieco ponad 3 000 mieszkańców społeczność wraz z władzami miasteczka była w stanie stworzyć infrastrukturę, która przyciągnęłaby tysiące wczasowiczów? To samo tyczy się mieleńskiej bazy kwaterunkowej czy choćby restauracji i kawiarni. Czy opłaca się tu inwestować i czy mamy szansę coś ciekawego tu zobaczyć? Nie ma wątpliwości, oczywiście że tak i to więcej niż w niejednym mieście na prawach powiatu.

Mielno jest tylko małą lecz ważną częścią turystycznego giganta, który tworzy razem z miejscowością Barnowo. To tutaj mamy cały „niezbędnik:” turysty czyli mieleńskie noclegi, restauracje, kawiarnie i przede wszystkim cenne dla naszych wspomnień atrakcje. Znajdziemy tutaj najstarszą budowle miasta – niewielki kościół, który jest bardzo cenny dla świadomości tutejszych mieszkańców, a także cieszy się niemałym zainteresowaniem jeżeli chodzi o styl architektoniczny. To tutaj miało początek Mielno, pierwsze osady i plemiona, które tu zamieszkiwały na początku dziesiątego wieku. Sam kościół powstał pod koniec XIV wieku. To właśnie tutaj możemy na chwilę odpocząć od plażowego gwaru i imprezowego klimatu, który nie zawsze wszystkim sprzyja. Warto przejść się przez miejscowy las – znajduje się tutaj również nieduża trasa rowerowa.

Jednym z czołowych i fundamentalnych w dosłownym i przenośnym sensie miejsc Mielna jest stare miasto, której powstanie datuje się na dziewiętnasty wiek. Większość osób kojarzy Mielno jako nieduże miasteczko z kilkoma hotelami i domami wynajmującymi kwatery. Nic bardziej mylnego, jak już wcześniej było wspomniane – jest tutaj kilka dużych ośrodków wypoczynkowych, a latem odbywają się plażowe koncerty oraz przedstawienia teatralne. Mimo małej liczby ludności mamy dużą szansę spotkać tu jakąś sławną osobą lub nawet wziąć udział w ekscytującej imprezie. Ponadto władze miasta same dbają o rozwój kulturalny miasta organizując koncerty i festiwale muzyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>