Ciechocinek – uzdrowiskowe miasto

Ciechocinek jest miastem, położonym w województwie kujawsko-pomorskim. Jest niezwykle popularnym miastem uzdrowiskowym o niesamowitych walorach turystycznych. W mieście tym nie napotkamy przemysłowych zakładów, a jedynie sanatoria, szpitale i oczywiście infrastrukturę turystyczną. Znajduje się tutaj wiele ośrodków wypoczynkowych, jest również pijalnia wód i sporo zieleni. Są liczne restauracje i kawiarnie, zachęcające do spędzenia miło popołudnia.

Do Ciechocinka przyjeżdżają osoby cierpiące na choroby układu oddechowego, nerwowego, krążenia, a także dolegliwości reumatyczne i kobiece. Kuracjusze odbywający tutaj swoje turnusy rehabilitacyjne poddawani są kąpielom solankowym, licznym zabiegom inhalacyjnym, kuracjom i masażom. Niezmiernie dużą popularnością, nie tylko wśród kuracjuszy, cieszy się piękny Park Zdrojowy, stworzony w roku 1875. Podziwiać tutaj możne liczne, unikalne gatunki drzew – nawet drzewa egzotyczne. Jest tutaj również piękny rezerwat florystyczny, w którym obejrzymy niesamowite gatunki roślin, budzące nasz podziw i zachwyt. W pobliżu Ciechocinka znajduje się Obszar Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej, więc zieleni tutaj nie brakuje.

Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi już z roku 1379, więc miasto to posiada już całkiem bogatą historię. Oprócz Parku Zdrojowego, sporym zainteresowaniem cieszą się również inne zabytki. Jednym z nich jest neogotycki kościół św. Piotra i Pawła z roku 1877. Popularna jest również cerkiew polowa pw. św. Michała Archanioła z roku 1894. Obecnie znajduje się tutaj siedziba prawosławnej parafii wojskowej.

Ciechocinek jest miastem niezwykle popularnym nie tylko wśród kuracjuszy, ale także wśród turystów, tłumnie przyjeżdżających tutaj z całymi rodzinami czy z przyjaciółmi. Tutaj można odpocząć, nabrać sił i zrelaksować się w pełni. Spacery malowniczymi uliczkami sprawiają, że każdy tutaj poczuje się jak w domu, a niezwykle przyjazna atmosfera zachęci nas do pozostania tutaj na dłużej. Tym, o czym warto pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu są noclegi (). Ciechocinek co prawda posiada sporą bazę noclegową, która nieustannie się rozrasta, jednak liczba przyjezdnych jest tak ogromna, że bez wcześniejszej rezerwacji możemy mieć niemałe trudności ze znalezieniem swojego miejsca zakwaterowania. Warto więc pomyśleć o tym wcześniej, by móc jak najdłużej cieszyć się piękną okolicą Ciechocinka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>