Białogóra – wakacje nad morzem bez tłumów

Piaszczysta plaża otoczona lasem, bezpieczne kąpielisko, czysta woda oraz niesamowity spokój – Białogóra to swego rodzaju raj dla wczasowiczów. Tutaj spędzimy prawdziwe wakacje nad morzem. Lepienie zamku z piasku, opalanie się na kocyku czy też pływanie w morzu – takie atrakcje czekają na nas w tej letniskowej miejscowości.

Tłumy turystów nie zepsują nam urlopu, jeśli przyjedziemy właśnie do Białogóry. Wypoczynek nad morzem w wielu popularnych kurortach może kojarzyć się nam ze stresem i wypełnioną co do centymetra plażą. Takie wakacje z pewnością nie należą do najbardziej relaksujących. Białogóra wyróżnia się na tle licznych nadbałtyckich miejscowości. Tutaj znajdziemy spokój i w miłej atmosferze zrealizujemy swoje marzenia o wakacjach nad morzem. Będą to prawdziwe wczasy nad Bałtykiem. Gdzie znaleźć tę ciekawą miejscowość?

Białogóra leży w powiecie puckim, między Władysławowem a Łebą. Jest doskonałą bazą wypadową do okolicznych miast. Wieś mieści się na Wybrzeżu Sowińskim, tuż na skraju Wierzchucińskich Błot. Z pewnością zauroczy nas białogórska przyroda. W okolicy znajdziemy rezerwaty przyrody, między innymi Babnica i Białogóra. Należą one do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Zobaczymy tutaj wiele ciekawych ścieżek przyrodniczych oraz szlaków turystycznych. Aktywna turystyka z pewnością przypadnie nam do gustu, jeśli udamy się w te malownicze tereny.

W okolicy Białogóry znajdziemy także doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych. Windsurfing, kitesurfing czy żeglowanie – miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zadowoleni. Nordic walking – plażę często przemierzają entuzjaści chodzenia z kijkami. Białogórskie tereny możemy przewędrować także na rowerze lub konno. Ten nadbałtycki kurort oferuje nam naprawdę wiele możliwości.

Turystyka w Białogórze rozwija się prężenie. Tutejsza baza noclegowa jest całkiem rozbudowana [➣noclegi Białogóra]. Ekskluzywne hotele i apartamenty, pensjonaty, pokoje gościnne, domki letniskowe oraz gospodarstwa agroturystyczne – takie właśnie noclegi są do dyspozycji gości. Po dniu pełnym wrażeń z pewnością przyda się nam chwila wytchnienia. Wiele świetnych ośrodków wypoczynkowych zapewni nam nie tylko wygodne miejsce do spania, ale także doskonałą bazę gastronomiczną. Bez wątpienia poczujemy się jak w domu, a nasze wakacje przebiegną bez stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>