Bezludna Wyspa w Polańczyku

Polańczyk to miejscowość o ciekawych oraz też tajemniczych atrakcjach. Powstałe w wyniku spiętrzenia rzek Sanu i Solinki, Jezioro Solińskie, jest dziś największym sztucznym zbiornikiem w Polsce. Na jego terenie znajdują się trzy bezludne wyspy. Największa, nazwana Energetyka mierzy około 34 ha i można się na nią dostać promem z uzdrowiskowej miejscowości. Na Dużej Wyspie znajdują się ośrodki wypoczynkowe oraz przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Oprócz dwóch pozostałych , bezludnych wysp, można również dostać się do jednej zamieszkałej. Wyspa jest rajem dla miłośników łowienia ryb, żeglarzy oraz ludzi kochających piękno natury. Określany przez turystów jako jeden z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych w Bieszczadach.

Turyści bardzo chętnie przyjeżdżają na nocleg w Bieszczady, jednak jeszcze bardziej pragną spędzić chociaż jedną noc na Wyspie Energetyk. Oaza spokoju jaka tam panuję zrelaksuje najbardziej potrzebujące tego osoby, a zajmujące prawie 80% powierzchni wyspy lasy, dadzą ukojenie i rozluźnią zarówno ciało jak i umysł. Na ponad 34 ha trenie znaleźć można przede wszystkim domki letniskowe mieszczące około 100 osób. Dodatkowymi atrakcjami wyspy są boiska do uprawiania rożnej aktywności fizycznej takiej jak koszykówka, siatkówka itd., plac zabaw, altanka z grillem, pole kempingowe i namiotowe oraz stała ochrona obiektu. Ludzie chcący spędzić tu wczasy, muszą w dużym wyprzedzeniem starać się o rezerwację obiektów z racji na to, iż Polańczyk odwiedza wiele tysięcy osób codziennie ze względu na dużą atrakcyjność terenu n jakim się znajduje. Oprócz uzdrowisk, ośrodków wypoczynkowych, wysp zamieszkałych i bezludnych każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, dla rodziny i przyjaciół. Okoliczna równie popularna Solina, daję możliwość podróży oraz zwiedzenia tamtejszej okolicy wraz z zaporą solińską, na której czeka wiele atrakcji dla wszystkich wczasowiczów.

2 przemyślenia nt. „Bezludna Wyspa w Polańczyku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>