Aktywny wypoczynek w malowniczym Powidzu

W województwie wielkopolskim można znaleźć urokliwy, dziewiczy zakątek, który co wakacje staje się miejscem wypoczynku wielu wczasowiczów. Mowa o Powidzu, który jest niedużą miejscowością usytuowaną w miejscu, którego krajobraz zachwyca każdego amatora wypoczynku na łonie natury, ale jednocześnie jest punktem, w którym można spędzać aktywnie czas na różne sposoby.

Atrakcje Powidza

Chyba największą atrakcję całej gminy Powidz stanowi Jezioro Powidzkie. To wyjątkowe miejsce jest oblegane przez turystów, ponieważ można tam uprawiać wiele wodnych sportów. Każdy może wypożyczyć rowerek wodny lub kajak i popływać po jeziorze, amatorzy żeglarstwa również mogą oddać się swojej pasji. Nad jeziorem powstała plaża, na której można spędzać czas opalając się i tylko od czasu do czasu ochładzając się w wodzie w wytyczonym kąpielisku. Na jeziorze można zobaczyć także wyczyny osób pływających na deskach windsurfingowych, a to dzięki dobrym warunkom umożliwiającym uprawianie tego sportu. Warto wspomnieć, że po jeziorze Powidzkim nie można poruszać się motorówkami – dzięki temu woda jest wyjątkowo czysta i niekiedy można nawet zobaczyć raki spacerujące po dnie tego zbiornika wodnego. Powidz jest usytuowany w wyjątkowo malowniczym miejscu, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Powidzki_Park_Krajobrazowy). Rzecz jasna turyści lubiący długie spacery będą zachwyceni licznymi ścieżkami i pięknymi krajobrazami, które przyjdzie im podziwiać. Nudzić się nie będą również wczasowicze, którzy od wędrówek wolą jazdę na rowerze, bowiem na terenie parku wyznaczone zostały szlaki turystyczne umożliwiające poznanie nie tylko Powidza, ale także innych miejscowości leżących na terenie gminy. Ciekawostką jest, że na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego jest aż 17 głębokich jezior. Turyści mogą podziwiać nie tylko zbiorniki wodne i liczne zatoki, ale również wiele gatunków roślin – jest ich blisko 1000, z czego kilkadziesiąt jest chronionych.

Wakacje w wielkopolskim Powidzu – noclegi

Jak widać Powidz jest miejscem, w którym mogą wypocząć zarówno osoby doceniające możliwość spędzania urlopu na łonie natury, ale także te, które nawet w wakacje nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Również baza noclegowa () miejscowości spełni oczekiwania osób o różnych upodobaniach, ponieważ w Powidzu można zatrzymać się w jednym z gospodarstw agroturystycznych, ale także w ośrodku wczasowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>